Start arrow Artykuły arrow Samorząd Szkolny
Samorząd Szkolny Drukuj Email
Wpisał: Bożena Stępień   
11.03.2007.

 

Image

 

 

 


 

Rząd Uczniowski został wybrany przez uczniów klas III – VI

w demokratycznych wyborach poprzedzonych kampanią przedwyborczą. Uczniowie z samorządu przygotowują okolicznościowe gazetki ścienne, które znajdują się przy wejściu do szkoły, organizują tradycyjną powyborczą dyskotekę, co roku w ramach akcji „Znicz” przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na znicze i wieńce  na groby zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Przy okazji świąt przedstawiciele Samorządu Szkolnego osobiście składają życzenia osobom prywatnym oraz instytucjom współpracującym ze szkołą.


 

 

W styczniu 2007 członkowie samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu, na którym ustalono jakie działania zostaną podjęte  w ramach przeciwdziałania przejawom agresji w naszej szkole.

W lutym, podczas zabawy walentynkowej samorząd zorganizował wybory Króla i Królowej Balu. Ponadto, uczniowie kierują akcją „Adopcja serca”, w ramach której pomagają finansowo rówieśnikowi z Rwandy.

Na podstawie podanych wyżej przykładów działalności naszego Rządu Uczniowskiego widać wyraźnie, że trudno przecenić jego rolę w szkole. Jako nauczyciele cieszymy się,  że mamy tylu uczniów, którzy chętnie pracują społecznie, są ważnym pośrednikiem między uczniami a nauczycielami, pedagogiem szkolnym i dyrekcją szkoły, a także godnie reprezentują szkołę na zewnątrz. 

Zmieniony ( 11.03.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »